اکستنشن مژه

اکستنشن مژه

این روزه­ها داشتن مژه ­های پرپشت و ابروهای پهن آرزوی خیلی از خانم­ها شده است و مژه­های بلند و پرپشت، زیبایی چشم­ها را مضاعف می­کند. برخی از افراد به طور طبیعی دارای مژه­های پر و بلند هستند و برخی دیگر برای دستیابی به چنین مژه­هایی باید دست به روش­های اکستنشن مژه بزنند و یا از طریق درمان­های خانگی به تقویت مژه خود کمک کنند که البته می­دانیم این روش بسیار زمان بر است پس بر می­گردیم به روش اکستنشن مژه که این روزها بسیار مورد توجه خانم­ها قرار گرفته است.

روش اکستنشن مژه خیلی سریع ما را به مژه­های پرپشت و زیبا می­رساند اما بهتر است قبل از هر کاری اطلاعات کامل از آن داشته باشیم، پس در این مقاله با سالن زیبایی شیرینا بیوتی به مدیریت خانم شیرین بهرام نیا با ما باشید.

اکستنشن مژه چیست؟

اکستنشن مژه همان کاشت مژه مصنوعی است با این تفاوت که اکستنشن مژه بسیار با دوام تر و طولانی مدت باقی می­ماند. تفاوت اکستنشن مژه با کاشت مژه مصنوعی این است که در اکستنشن، مژه­ها بسیار طبیعی است و با مژه­های خودتان فرقی ندارد و تفاوت در نتیجه­اش از زمین تا آسمان است و البته دوام اکستنشن بسیار ماندگارتر و بیشتر است.

اکستنشن مژه تقریبا حدود یک ماه بر روی پلک باقی می­ماند البته بستگی به نوع مژه و سرعت رشد آن هم دارد. شما باید به تشخیص اکستنشن کار خود زمان­های مشخصی به سالن­ زیبایی مراجعه کرده و مژه­های خود را ترمیم کنید. در نظر داشته باشید بعد از اکستنشن مژه باید برای پاک کردن آرایش چشم خود از شامپو بچه و یا دستمال­های مرطوب و لطیف استفاده کنید و چشم­های خود را به آرامی پاک نمایید تا باعث ریزش مژه­هایتان نشود.

کار اکستنشن مژه را باید به کاردان سپرد:

اکستنشن مژه تقریبا حدود دو ساعت زمان می­گیرد و انواع مختلفی دارد اما توصیه می­شود که مژه­های تک به تک نتیجه بسیار بهتری در بر دارد. حتما برای اکستنشن مژه به افراد وارد به کار مراجعه کنید؛ متاسفانه در برخی از موارد افراد ناوارد هنگام کاشت مژه باعث زخمی شدن و آسیب رساندن به پلک می­شوند که در اینصورت باید حتما اکستنشن را بردارید. یکی از روش­هایی که می­توانید با آن از نتیجه کار مطمئن شوید این است که با یک برس ریمل تمیز مژه­های خود را به آرامی شانه بکشید، نباید به شما حس مصنوعی یا عاریه بودن مژه را بدهد.

هرگاه تصمیم به اینکار گرفتید حتما به متخصصین این امر مراجعه کنید زیرا در صورت وارد نبودن شخص به اینکارممکن است مژه­های بالایی به مژه­های پایینی شما بچسبد و حتی مژه­های طبیعی شما هم کنده شود.

همچنین اکستنشن کار حرفه­ای نمی­گذارد چسب به داخل چشم شما ورود کند زیرا باعث آسیب و عفونت چشمی می­شود.

فرق میان اکستنشن مژه با کاشت مژه چیست؟

به یاد داشته باشید که این دو روش بسیار با یکدیگر متفاوت است؛ اکستنشن مژه با مژه­های طبیعی انجام می­شود و دوام آن بسیار بیشتر از کاشت مژه است و تقریبا هر 2 تا 4 هفته نیاز به ترمیم دارد که این بستگی به نوع مژه­های طبیعی فرد دارد ولی عمر کاشت مژه بسیار کوتاه است و از مژه­های مصنوعی هم استفاده می­شود.

به عقیده کارشناسان، اکستنشن مژه کار بسیار حساس و دقیقی است زیرا بسیار نزدیک به چشم است.

نکات مهم درباره اکستنشن مژه

قبل از اکستنشن مژه چند ساعتی آب به صورت خود نزنید تا کاملا خشک باشد یک روز کامل سعی کنید حرکات ورزشی که باعث تعریق صورت می­شود یا ورزش­هایی مانند شنا را انجام ندهید. قبل از اکستنشن صورت باید کاملا خشک باشد.

اکستنشن مژه کلاسیک

اکستنشن مژه کلاسیک جزو اولین سبک­های اکستنشن مژه است ولی به علت طبیعی بودنش جزو کاشت­های متداول در سالن­های زیبایی می­باشد. روش این مدل کاشت به صورت تک تار است، تارهای مژه مصنوعی بین مژه­ها قرار نمی­گیرد بلکه هر تار مژه مصنوعی روی تار مژه فرد قرار می­گیرد که باعث حجیم شدن مژه­ها می­شود و ضخامتش بسیار طبیعی و زیباست. تعداد و طول مژه­ها بستگی به حالت چشم­ها یا سلیقه فرد دارد. ماندگاری اکستنشن مژه کلاسیک بین 4 تا 6 ماه است و هر 4 هفته یکبار نیاز به ترمیم دارد تا مژه­هایی که بلند شده­اند و یا افتاده­اند جایگزین شوند.

اکستنشن مژه والیوم(چند بعدی)

روش اکستنشن مژه والیوم نخست در روسیه و اوکراین انجام می­شد به همین علت به این اسم خوانده می­شود. در ا ین روش بر روی هر تار مژه فرد 2 الی 6 تار مژه مصنوعی قرار می­گیرد و بسیار پر حجم می­شود به همین دلیل به آن اکستنشن چند بعدی گفته می­شود در ضمن مژه­ها از جنس طبیعی یا ابریشم هستند.

این نوع از اکستنشن مژه نسبت به روش کلاسیک پر حجم­تر است و ماندگاری بیشتری دارد. اکستنشن کار بر طبق حالت و جنس مژه­ها تصمیم می­گیرد که به چه ترتیبی کاشت مژه را انجام دهد تا چشمانتان فرم زیباتری به خود بگیرد.

اکستنشن مژه مگا والیوم

این نوع اکستنشن مانند اکستنشن والیوم می­باشد ولی تعداد مژه­ها بین 7 تا 9 تار می­باشد و تار مژه­ها نازک­تر است. در این روش مژه­ها بسیار پرپشت ­تر می­شود.

از ترکیب روش­های اکستنشن کلاسیک و اکستنشن والیوم، اکستنشن­های متداولی به وجود می­آید مانند: اکستنشن مژه ترکیه­ای، کاشت مژه تار به تار، اکستنشن بوته­ای، اکستنشن خلیجی، اکستنشن گربه­ای و...

بر طبق فرم چشم هر کدام از این اکستنشن­های مژه می­تواند انجام شود و بستگی به فرم و سلیقه خود فرد دارد هر کدام از این روش­ها اگر به درستی انجام شود زیبایی بسیار زیادی را به چشمان شما ارمغان می­کند.

زیبایی را باید در چهره خود جستجو کنیم و آن را چند برابر جلوه دهیم، متخصصین سالن زیبایی شیرینا بیوتی به مدیریت خانم شیرین بهرام نیا با کادری مجرب و حرفه­ای و با قیمت مناسب در مکانی امن و لوکس پذیرای شما عزیزان خواهد بود.