کاشت ناخن و شیوه های انجام آن

کاشت ناخن و شیوه های انجام آن

کاشت ناخن چیست؟

 

همان طور که می‌دانید دارا بودن ناخن‌هایی زیبا، مرتب و یکدست یکی از مهم ترین فاکتورهای زیبایی برای خانمها به شمار می‌رود. همه خانمها در هر سنینی که هستند؛ لازم است که به ناخن‌های خود اهمیت زیادی بدهند، زیرا که ناخن‌های شیک و مرتب می‌تواند بر روی اعتماد به نفس خانم ها اثر مثبتی داشته باشد و زیبایی و حس خوب را برای آنها به ارمغان آورد. 

کاشت ناخن، شیوه‌ای رایج و مرسوم است که ناخن‌ها را زیباتر می‌کند و ظاهری مرتب، شیک و مدرن را برای ناخن به همراه می‌آورد. همین امر موجب شده است که خانمهای زیادی از کاشت ناخن استقبال کنند.

 

ارتباط کاشت ناخن با زیبایی

 کاشت ناخن، امری است که جنبه زیبایی و تزئین را دارد و به ناخن و دستهای شما جلوه‌ای فوق العاده را خواهد داد. اما در اینجا باید بگوییم که کاربرد کاشت ناخن فقط به جنبه زیبایی آن محدود نمی‌شود و می‌تواند کاربردی اصلاحی نیز برای ناخن ها داشته باشد. 

برخی از خانمها با مشکلاتی مثل نازک بودن و شکننده بودن  بیش از حد  ناخن‌ها مواجه هستند. یا اینکه به طور ژنتیکی  دارای ناخنهایی خیلی ریز و یا بد فرم می‌باشند، که با یک لاک ساده نمی‌توان زیبایی را در ناخنهایشان ایجاد کرد. یا اینکه برخی از افراد ممکن است که عادت به جویدن ناخنهای خود داشته باشد.

 در چنین مواردی کاشت ناخن، این ایرادها را می‌تواند بپوشاند و ظاهری بی عیب و شبیه به ناخن طبیعی را ایجاد کند. ولی باید این نکته را توجه داشت که برای این امر حتما به افراد حرفه‌ای و مراکز معتبر مراجعه کنیم.

 سالن زیبایی شیرینا با مدیریت خانم شیرین بهرامی نیا، می تواند یک انتخاب عالی برای انجام کاشت ناخن باشد. در سالن زیبایی شیرینا، بهترین ناخن کاران با سابقه‌های طولانی که دارای مدارک معتبر بین المللی هستند؛ فعالیت می‌کنند و کاشت ناخن را مطابق با جدیدترین متدها و طرح‌ها و با استفاده از مواد اولیه با کیفیت و استاندارد؛ به صورت کاملا اصولی و بهداشتی انجام می‌دهند.

 با سپردن ناخنهای خود به سالن زیبایی شیرینا، هم از حفظ سلامت ناخنهای خود مطمئن خواهید بود و هم از زیبایی، طرح ها و ظرافت آن لذت خواهید برد.

 

رایج‌ترین شیوه‌های کاشت ناخن

کاشت ناخن در حال حاضر با روش‌های متعددی انجام می‌گیرد و در طرح‌ها و مدل‌های بسیار گوناگون متناسب با سلیقه افراد صورت می‌پذیرد. از این رو فرقی نمی‌کند که شما یک خانمی باشید با استایل ساده و مینیمال یا اینکه جز دسته بانوانی باشید که کمی شلوغی و زرق و برق را در استایل و ظاهر خود ترجیح می‌دهند. طرح‌ها و مدل‌های کاشت ناخن به قدری متنوع و زیاد است که هر خانمی در هر سنی با هر سلیقه و موقعیت اجتماعی و شغلی که دارد می‌تواند بهترین مدل آن را برای خود انجام دهد.

 

گفتیم که کاشت ناخن در هزاران طرح، رنگ و مدل انجام می‌گیرد. در کنار متنوع بودن طرح و رنگ کاشت ناخن، شیوه‌های انجام آن نیز گوناگون است و به شکل‌های مختلفی صورت می‌پذیرد. از این رو به منظور آشنایی بیشتر شما با شیوه‌های کاشت ناخن به برخی از رایج‌ترین آنها پرداخته‌ایم که به شرح زیر است:

کاشت پودری ناخن

 این روش یکی از شناخته شده‌ترین روشها و شیوه‌ها برای کاشت ناخن است که  توسط پودر اکریلیک و لیکوئید انجام می‌گیرد، که این دو مواد با یکدیگر ترکیب می‌شود. کاشت ناخن پودری از استحکام زیادی برخوردار است  و به کارگیری آن بسیار پرطرفدار و رایج می‌باشد. این شیوه ماندگاری بیشتری را نیز دارد.

 

 

  

کاشت پودری ناخن

 

 

کاشت ناخن ژله ای

در این شیوه از سه نوع ژل(ژل بیلدینگ، تاپ شاین و فینیشینگ ژل) استفاده می‌شود. این ژل ها به صورت لایه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد و به کار برده می‌شود. در روش ژله‌ای بعد از هر بار ژل زدن ناخنها، دست در دستگاهی ( دستگاه uv) قرار داده می‌شود.

نکته مهم در مورد ناخن ژله‌ای این است که از دوام کمتری نسبت به کاشت ناخن پودری برخوردار است  و همچنین برای مناطقی با آب و هوایی مرطوب خیلی مناسب نیست چون رطوبت روی ماندگاری این نوع کاشت ها تاثیر منفی خواهد گذاشت. اما با این حال اگر کاشت ناخن خود را به یک فرد حرفه‌ای بسپارید می‌تواند، آن را برای شما ماندگارتر کند.

کاشت ژله‌ای ناخن، از زیبایی و ظرافت عالی و فوق العاده‌ای برخوردار است و به همین دلیل در بین بسیاری از خانم ها یکی از محبوبترین و پرطرفدارترین شیوه‌ها می‌باشد.

 

  

کاشت ناخن ژله ای

 

 ناخن (لاک ژلیش)

لمینت واژه‌ای است که این روزها زیاد می‌شنویم و برای خدمات و کالاهای متنوعی به کار برده می‌شود. زیرا که لمینت به معنای روکش و کاور کردن هر چیزی( خواه بخشی از عضو بدن مثل ناخن و دندان و  خواه هر کالا و اجسامی) با استفاده از مواد خاصی می‌باشد.

 لمینت ناخن نیز که یکی از روشهای کاشت ناخن به شمار می‌رود؛ نیز همین معنا را دارد. در این شیوه یک لایه نازک از مواد مخصوصی( لیکوئید و پودر) روی ناخن کشیده می‌شود که به آن لاک ژلیش گفته می‌شود.

 

  

 ناخن (لاک ژلیش)

 

روش دیپینگ

در این شیوه کاشت ناخن از لیکوئید استفاده نمی‌گردد و فقط با استفاده از پودر و پرایمر عمل کاشت و طراحی ناخنها انجام می‌گیرد. در این شیوه پس از انجام کارهای زیرسازی ناخن( که شامل سوهان کشیدن و زدن ضد قارچ می باشد)؛ یک لایه پرایمر به ناخن زده می‌شود. پس از آن ناخن را باید  یکباره در پودر فرو برد و این عمل را چندین بار انجام  داد تا ناخن به حالت مناسب خود برسد.

 نکته: عمل زیرسازی و زدن ضد قارچ در تمامی شیوه‌های کاشت ناخن انجام می‌گیرد و یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین کارها در بحث کاشت و زیبای ناخن ها می‌باشد که باید حتما مورد توجه قرار گیرد.